• حکیمیه.خیابان سازمان آب(نشوه).خیابان نیلی.پلاک 33
  • 021-77001885
  • info@shahabmarble.ir

مرمریت خوی

 سنگهای مرمریت

سنگ های مرمریت در اصل سنگیهای  آهکی می باشند که از رسوبات  اهکی درياهای گرم  ميليون ها سال قبل است تشکیل شده اند.  رگه ها و فسیل هایی که در سنگ مرمریت وجود دارد  زيبایی خاص به اين سنگ می بخشد. سنگ های مرمريت داراي زنجيره هایی  در طرح خود هستند که استيلوليت  نامیده می شود این طرح ها مانند نوار قلب یا به اصطلاح موجی شکل است. مرمریت ها با توجه به وجود نا خالصی های مواد تشکیل دهنده آن به رنگ های روشن تا تیره و رنگی دیده می شوند. کاربرد سنگ های مرمریت کف و دیواره هاي داخلی ساختمان می باشد.
 
با توجه به اینکه برای درجه بندی سنگ در ایران استاندارد  مشخصی تعریف نشده است، هر تولید کننده سنگ ساختمانی تعریف خاص خود را خواهد داشت. صنایع سنگ شهاب نیز درجه بندی سنگ مرمریت را بصورت صادراتی یا سوپر، ممتاز و درجه یک تفکیک نموده است. سنگ صادراتی  یا همان سنگ سوپر  جهت صادرات در پالت های چوبی بسته بندی و پس از طی تشریفات گمرکی آماده صادرات می گردد.  درجه ممتاز سنگها از لحاظ رنگ بندی سنگ و کیفیت کوپ سنگ درجه بندی می شود ولی در روش تولید و کیفیت آن  که شامل برش و ساب می باشد هیچ تفاوتی بین درجات سنگ وجود ندارد.
 
 میزان مطلوب آنالیز سنگ مرمریت
جذب آب وزن مخصوص تخلخل مقاومت فشاری مقاومت سایشی
Min ۰/۰۶ %  kg 510 petty ۲/۲۶ kg ۲/۵ %
Max ۱/۳۰ % ۱۵۰۰ kg ۴/۵% ۲/۸۰ kg ۶/۵ %

 
سنگ مرمریت خوی با داشتن کیفیت عالی و رنگ های مختلف و چشم نوازی مانند مرمریت کرم خوی ، مرمریت کرم طلایی خوی ، مرمریت رویال خوی، نسکافه ای و کاربنی با درجه و سایز های مختلف عرضه می گردد. از مزایای مرمریت خوی  می توان به ساب پذیری، مقاومت فشاری و تنوع  و ثابت بودن رنگ و کمتر بودن درز و ترک ها و ناخالصی و همچنین  دوام  بالا در برابر سایش را اشاره نمود.
 

آنالیز مرمریت خوی

جذب آب: ۰/۲۸ %
وزن مخصوص: ۲/۸۸ kg
تخلخل: ۰/۷۶ %
مقاومت فشاری: ۱۵۱۳ kg
مقاومت سایشی: ۳۵ %
 
 
جدول قیمت
 

 

درجه / ابعاد ۴۰ طولی پله
ممتاز ۴۳،۰۰۰
۷۵،۰۰۰